Дозвіл на викиди

Отримання дозволу на викиди

Загальні положення і вимоги законодавства

ТОВ «АВТОЕКОПРИЛАД» надає послуги з отримання дозволу на викиди

Закон України «Про охорону атмосферного повітря» зобов’язує суб’єктів господарювання усіх форм власності (у тому числі бюджетні, державні, комунальні підприємства, установи і організації) отримати ДОЗВІЛ на стаціонарні джерела викидів, які утворюються у виробничих процесах згаданих суб’єктів господарювання.

Дозвіл на викиди ТЕЦ

Дозвіл повинні отримувати не тільки промислові підприємства, фабрики, АТП, ТЕЦ, ТЕС, котельні, а і кафе, ресторани, хімчистки, АЗС, СТО, майстерні, і стаціонарні зварювальні пости, фарбо-пульти, дизель або бензо-генератори, систем кондиціювання, ОСББ і бізнес центри,офісні центри навчальні і медичні заклади, бази відпочинку, спортивні установи, готелі.

У цих установах, як правило, є автономні системи опалення — котли, витяжні вентиляційні системи, дизель–генератори , що відповідно класифікуються, як джерела викидів, на які потрібно отримати ДОЗВІЛ. На пересувні джерела: автомобілі, с/х, дорожні і будівельні машини, літаки, теплоходи ДОЗВІЛ не потрібен.

 

ДОЗВІЛ на викиди видається відповідною ОДА (КМДА) терміном на сім, десять, або без обмеження, років. Отримання ДОЗВОЛУ на викиди передбачає проведення комплексу робіт на об’єкті і розробці технічної документації, а саме :

Інвентаризації викидів ( ідентифікація і картографування джерел викидів, вимірювання концентрації, паспорти ГОУ, розрахунок валових викидів і т.д.), якій оформлюється відповідним ЗВІТОМ обсягом до 100 і більше А4. ЗВІТ підлягає реєстрації у ОДА (КМДА). Термін розгляду і реєстрації 30 днів.

Розроблянні документів у яких обгрунтовуються обсяги викидів – (обґрунтовуючи документи) у яких проводиться порівняння отриманих результатів інвентаризації з нормативами викидів, визначається зона розсіювання викидів, інтенсивність викиду і т.д. Оформлюється відповідним комплектом документів обсягом від 100 сторінок А4.

 

Комплект документів: Звіти по Інвентаризації і Обґрунтовуючи документи, проходять погодження РДА, Центрі лабораторних досліджень, Держсанепідемслужбі, отримують необхідні довідки у Центральній Геофізичній Обсерваторії, Укргеоінформі і т.д. Комплект документів і погодження надаються в ОДА (КМДА) через дозвільний центр, де після розгляду і експертизи видається ДОЗВІЛ на викиди. На основі отриманого ДОЗВОЛУ, суб’єкті господарювання сплачує екологічний податок згідно вимог Податкового кодексу, ст. 243. Мінімальний термін виконання робіт 4-5 місяців.

Розробляння згаданого комплекту документів проводиться спеціалізованою установою внесеною у відповідний список Мінекології, яка має акредитовану вимірювальну лабораторію.