Зобов’язання абонентів Водоканалу
Відповідно до розпорядження 04.08.2009 №876 Абонент водоканалу зобов’язаний:
- Отримати Умови на скид та укласти Договір з Водоканалом на послуги водопостачання та водовідведення.
- Здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до міської каналізації згідно з графіком відбору проб, погодженим з УЕН, за виключенням житлового фонду та об’єктів соціально-культурного призначення. Не перевищувати встановлені обсяги водовідведення та ДК забруднюючих речовин в стічних водах при скиді до міської каналізації. Визначення виду, кількості інгредієнтів та періодичності проведення хіманалізу стічних вод Абонента є виключною компетенцією УЕН.
- Щоквартально, не пізніше 10-го числа наступного місяця (при погіршенні якості стічних вод — негайно), подавати УЕН та ДЕІ в м. Києві інформацію про обсяги та якісний склад стічних вод, які вони скидають до міської каналізації.
- Забезпечувати можливість проведення Контролюючими службами у будь-який час доби обстеження Абонента з питання роботи локальних очисних споруд та контролю за скиданням стічних вод у міську каналізацію, включаючи надання відповідного експлуатаційного персоналу та необхідних документів, визначених цими Правилами та Правилами користування.
- Не рідше одного разу на рік, а при засміченні каналізаційних мереж забруднюючими речовинами, які призводять до обмеження пропускної спроможності міської каналізаційної мережі — негайно здійснювати відновлення пропускної здатності трубопроводів та колекторів із залученням технічних засобів.
- Своєчасно оплачувати виставлені Водоканалом рахунки за послуги водопостачання і водовідведення та за скид наднормативних забруднень, повністю відшкодовувати збитки та ліквідовувати руйнування мереж і споруд каналізації, якщо руйнування сталось з вини Абонента.
- Письмово повідомляти Водоканал про усунення порушень в терміни, встановлені в Актах Водоканалу.
- Утримувати каналізаційні колодязі Абонента в належному стані, у разі необхідності огородити їх та забезпечити до них доступ (очищувати колодязі від снігу, льоду, сміття, не класти на них будівельні матеріали, не перекривати транспортними засобами, механізмами тощо).
- Встановити перед скидом у міську каналізацію уловлювачі жиру відповідно до БНіП 2.04.03-85 «Каналізація. Зовнішні мережі і споруди» (для підприємств громадського харчування, харчової промисловості та Абонентів, які на своїй території мають їдальні).
- У 7-денний термін повідомити Водоканал про виникнення змін у його водовідведенні (зміни власника Абонента, передача з балансу на баланс будівель та каналізаційних мереж, зміни технологічних процесів або змін па 30 % і більше від попередніх обсягів водовідведення, виконання будівельних робіт на території об’єкта тощо). Після чого в установленому порядку переоформити в УЕН Паспорт водного господарства, отримати Умови на скид.