Новини

Water and air, the two essential fluids on which all life depends, have become global garbage cans.

— Jacques-Yves Cousteau

 

Як можна зменшити забруднення води?

Враховуючи, що вода є ресурсом, від якого залежить все життя на Землі, запобігання її забрудненню має бути першочерговим завданням. Тим не менш, зростаючий попит на воду створив велике навантаження на наші запаси, тоді як поширення антропогенної діяльності за останні 200 років призвело до збільшення забруднення дорогоцінних запасів, які ми маємо. Отже, як можна зменшити забруднення води? Ось декілька способів, за допомогою яких ми, як суспільство, так і як окремі особи, можемо очистити наші дії щодо наших джерел води. Наразі у світі залишилось дуже мало річок з яких можна пити воду. Багато хто думає , що зменшення забруднення залежить тільки від підприємств та дежрави, але це не так кожен з нас у своєму побуті може зменшувати рівень забруднення води. Досвід багатьох країн можна

 

Очищення стічних вод.

Очищення стічних вод це  перший спосіб подолати забруднення води  щоб  запобігти її забрудненню. Оскільки стічні води — виробничих заводів чи інших джерел — є основною причиною забруднення води, моніторинг та очищення води мають бути стандартною практикою у всьому світі. На жаль, недостатня інфраструктура, відсутність політичної волі та брак фінансування означають, що до 80% наших стічних вод повертається в навколишнє середовище без очищення.

 

Управління штормовою водою

Під час екстремальних погодних явищ сильні дощі можуть спричинити повінь, яка підіймає забруднення з землі та змиває їх у найближчі водойми. З огляду на те, що зміна клімату збільшує частоту та інтенсивність таких штормів, ця проблема, ймовірно, стане більш поширеною в майбутньому. Тому вкрай важливо створити відповідні системи управління зливовими водами, щоб зменшити шкідливі наслідки повеней. Це можливо зробити за рахунок побудови відповідної інфраструктури і також запобіганням повеней які зараз мають часте місце в Україні особливо в Західних гірських регіонах.

 

Зелене сільське господарство

Добрива та інші сільськогосподарські продукти, що містять хімічні речовини, такі як фосфат і азот, можуть потрапляти в потоки та річки через дощову воду. Це порушує тонкий поживний баланс у цих екосистемах і стимулює ріст одних видів над іншими. Застосування методів зеленого землеробства, таких як точне землеробство, методи органічного вирощування та посадка живоплотів або дерев, які служать хвилерізами, є чудовими методами зменшення забруднення, яке створюється сільськогосподарським сектором.

Чому важливо знати значення СО2

Їжте органічне

Споживачі можуть зробити свою частину, вибираючи органічні продукти в супермаркеті. Оскільки попит на ці культури зростає, їм приділятиметься більше часу, ресурсів та уваги, що призведе до скорочення споживання продуктів на хімічній основі в довгостроковій перспективі.

 

Зберігайте олії та жири

Після приготування у багатьох людей виникає спокуса вилити старі олії та жири в каналізацію, оскільки невидимість часто означає нерозуміння. Однак ці речовини можуть спричинити накопичення жиру в стоках і каналізації, повністю їх закупорюючи. Навіть якщо вони не викликають закупорки, вони можуть вимиватися в річки і струмки і загрожувати організмам, які там живуть.

 

 

Бережіть воду

Оскільки концентрація забруднюючих речовин у розчиннику більша, якщо об’єм останнього менший, має сенс намагатися максимально зменшити споживання води. Це означає закривати кран, коли він не використовується, приймати короткий душ замість ванни та встановлювати водозберігаючий туалет, серед інших методів обмеження кількості води, яку ми використовуємо.

 

Зменшити споживання пластику

Тим часом пластик є ще одним прокляттям якості води. Наприклад, що щороку в наші моря та океани викидається до 12 мільйонів тонн пластику.  Це сприяло тому, що в даний час у наших водних шляхах плаває понад п’ять трильйонів тонн речей. Поступовий відмова від одноразового пластику на користь більш стійких альтернатив, а також повторне використання та переробка, де це можливо, є ключем до зменшення забруднення пластиком.