Новини

Прийом вториної сировини у Києві та інших містах

В кожному місті, на кожному підприємстві, в офісах, в квартирах утворюються тверді побутові відходи (ТПВ).

В Україні за  рік утворюється близько 50 млн. куб. м ТПВ, що дорівнює близько 12 млн. тонн, які захоронюються на 4,5 тис. сміттєзвалищах і полігонах, загальною площею майже 7,8 тис. га.

До того ж, в приватному секторі через відсутність належної системи збору твердих побутових відходів утворюються тисячі стихійних звалищ , які не піддаються точному обліку.

До складу ТПВ входять такі основні компоненти: харчові відходи – 35–50 %, папір і картон – 10–15%, вторинні полімери – 9–13%, скло – 8–10%, метали – 2%, текстильні матеріали – 4–6%, дерево – 1%, будівельне сміття – 5%, інші відходи – 10 %.  З них вторинно можна використовувати до 30-40%.

 

В зв’язку з цим постає питання як краще позбуватися відходів і хто цим займається?

Давайте розглянемо, які ж є варіанти та що представляє собою кожен з них!

На території країни розташовано більш ніж  4,5 тис. сміттєзвалищ і полігонів, збір ТПВ та їх доставка на звалища здійснюється як комунальними так і приватними організаціями. Цей варіант є найпростішим, але вплив звалищ на екологію водних та земельних ресурсів ппросто величезний, і погіршується, адже звалища ростуть, а заходи по збереженню навколишнього середовища не проводяться.

Тоді постає питання як зменшити кількість відходів, відповідь проста вторина переробка і лише у разі її неможливості утилізація. На сьогоднішній день на ринку існує значна кількість підприємств які займаються вториною переробкою та утилізацією побутових відходів основними з них є: ДП «Укрекоресурси», ТОВ «київміськвторресурси», «Черкасивторресурс», «Україньська Утилізаційна Компанія», «ГрінКо Груп» та багато інших.

Також існує можливість здавати певні побутові відходи самостійно у пункти їх прийому. Для цього достаньо відокремлювати відходи, щоб з них можна було зробити ще багато корисних речей.