Новини

Чи потрібен дозвіл на викиди на дизель генератори , ліцензія на зберігання палива та чи потрібно платити екоподаток ? ОФІЦІЙНО,  НОВЕ  ПРО  ГЕНЕРАТОРИ   у 2023р.

        В попередній публікації були детально розглянуті проблеми пов’язані з експлуатацією, ліцензуванням  і використанням  генераторів, особливостями отримання ДОЗВОЛУ на викиди, сплати екоподатку.

      Однак час не стоїть на місці і ВРУ у грудні 2022р.  внесла зміни до ряду законодавчих актів, що суттєво поліпшили і спростили діяльність, звітність суб’єктів господарювання власників генераторів.

  1. Згідно  Закону № 2836-XI від 13.12.2022 ( далі Закону) «Про внесення змін до Податкового кодексу і інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» внесені зміни в ряд законів України  в тому числі в ст.18  Закону  «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» внесено наступні зміни:

Установити, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:

«1) суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);

2) зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального (далі — декларація).»

dizel_generator

Чи потрібен дозвіл на викиди на дизель генератори , ліцензія на зберігання палива та чи потрібно платити екоподаток ?

  Тобто суб’єкт   господарювання   може  зберігати паливо для роботи   дизель (бензо) – генератора в обсязі до 2т, без будь яких дозвільних документів, якщо генератор потужний і потребує  зберігання більше 2т, то потрібно подати  декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального (далі — декларація) по спрощеній процедурі.

  1. Тим же Законом № 2836-XI від 13.12.2022: в Податковому кодексі України: РОЗДІЛ XX. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ, Підрозділ 5, п. 46 викладено в наступній редакції:

« 46. Тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розділу VIII цього Кодексу не вважаються стаціонарними джерелами забруднення у значенні, наведеному у підпункті 14.1.230 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.№ 2836-XI від 13.12.2022»

Чи потрібен дозвіл на викиди на дизель генератори та чи потрібно платити екоподаток

  1. Також Законом внесені зміни до Закону «Про охорону атмосферного повітря:  «Розділ IX, ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ», викладено в наступній редакції:

«1-2. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, дозволяється експлуатація генераторів, систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, крім випадків, якщо вони є невід’ємною частиною об’єкта нерухомого майна, введеного в експлуатацію до 24 лютого 2022 року.»

     Таким чином ,  законодавець на період військового часу і тридцяти днів після нього відмінив нарахування і сплату екоподатку, оскільки генератори не є стаціонарним джерелом викиду.