Новини

 

Кіотський протокол

Після ратифікації в 2004 році Кіотського протоколу по обмеженню та зниженню викидів парникових газів, Україні встановили максимально допустиму межу викиду цих газів. У випадку, якщо країна не використовує на 100% дозвіл на викид парникових газів (квоту), вона може продати його іншій державі.

Згідно інформації, що надається на сайті Мінекології, результатами переговорів України з Іспанією, щодо продажу одиниць установленої кількості викидів парникових газів, погоджено 7 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, вартість яких склала 270,7 млн. грн. та очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 88,7 тис. тонн СО2-екв.

Серед цих проектів: 4 проекти зі збору та утилізації біогазу на діючих полігонах ТПВ, 2 проекти будівництва автономних комплексів енергозабезпечення та 1 проект будівництва біогазової установки.

Також є інформація, що досягнуто успіху в переговорах про використання решти коштів з другим покупцем українських квот за Кіотським протоколом — Японією.

На суму 470 млн євро Київ продав Іспанії та Японії 47 млн одиниць шкідливих викидів, і не зуміла витрати до кінця 2012 року. Україні вдалося переконати продовжити терміни освоєння грошей і не забирати їх назад (Іспанію і трьох японських контрагентів, а з четвертою приватною японською компанією переговори тривають).

Було прийняте рішення ( до кінця березня 2016 р.), реалізувати проект заміни наявних світильників на світильники на основі LED-технологій, оскільки вони мають короткий термін реалізації і не залежать від погодних умов. З решти коштів протягом 2015 року профінансували технічне переоснащення 348 автомобілів МВС, які використовуються Патрульною поліцією, і модернізацію вагонів київського метрополітену.