Новини

Аберпорт, перше в світі село без пластику

 

Жити без пластику можливо. Принаймні, це в Аберпорті, невеликому туристичному селищі на західному узбережжі Уельсу. Їх 1100 жителів скоротили споживання, щоб зробити своє село першою у світі громадою без пластику завдяки ініціативі, “Aberporth  що не містить пластиків”, яку очолює місцевий житель та режисер Гейл Тюдор.

Ми живемо в пластичному світі. З існуючого сьогодні пластику 44% виготовляють з 2000 року, і згідно з даними Greenpeace, до 2020 року у нас буде на 900% більше пластику, ніж у 1980 році. Як би цього було недостатньо, 40% пластику, який ми виробляємо, використовується для одноразової  упаковки, і ми переробляємо менше однієї п’ятої.

ecolo

» Aberporth  що не містить пластиків  «

Мешканці Аберпорта, на західному узбережжі Уельсу, мобілізувались на життя без одноразової пластмаси. Всього за кілька місяців їм вдалося скоротити споживання до нуля завдяки колективним зусиллям та Гейлу Тюдору, місцевому кінорежисеру та творцю кампанії  «Aberporth  що не містить пластиків»

 

Ця ініціатива народилася в 2017 році після того, як Гйел Тюдор здійснила прогулянку на човні навколо берегової лінії Британії, щоб побачити наслідки пластику в морі. Британський режисер зрозумла серйозність проблеми не лише для навколишнього середовища, але й для нашого здоров’я: шматочки пластику можуть відірватися від більших предметів і споживатися рибою та водними тваринами, а потім дістатись до людей через харчовий ланцюг. Повернувшись, вона поговорила зі своїми сусідами з метою досягти того, щоб село було вільним від не розкладаючогося пластику.

 

Гейл Тюдор створила сторінку Aberporth, що не містить пластику, і запропонувала всім сусідам приєднатися до неї, щоб вони могли бути в курсі того, що відбувається. Відтоді вони публікували повідомлення, новини, фотографії та відео, пов’язані з цим.

 

ЛЕГКІ ПОРАДИ ЖИТТЯ БЕЗ ПЛАСТИКИ

Місцеві компанії та мешканці Aberporth приєдналися до кампанії, щоб жити без пластику, що пропогує наступні прості акції та дії:

 

Заміна пластикових  трубочок для пиття на  паперові   або ті, що  біологічно розкладаються  в магазинах, будинках, пабах та ресторанах.

Використання кавових чашок та пакетів для багаторазового використання. Уникаючи  купування продуктів, загорнутіих в пластик.

Не купувати бутильовану воду в пластику. Замість цього рекомендується заправляти багаторазові металеві або пластикові пляшки водопровідною водою.

У магазинах, кафе та ресторанах замінюють пластикові столові прилади дерев’яними столовими приборами, коробки з молоком з баночками або скляними пляшками, пакетики для соусів з пляшками або  на контейнери що біологічно розкладаються

Використання картонних контейнерів для вивезення їжі із ресторанів з собою.

Прихильність Аберпорта до життя без пластику настільки сильна, що деякі заклади громадського харчування заохочують своїх клієнтів приносити свої чашки з дому, а є навіть мешканці, які використовують бамбукові зубні щітки. Також були проведені заходи з залучення благодійних коштів для збору коштів на проект.

 

Кампанія також спрямована на туристів, які відвідують місто. Їх просять поважати антисептичну політику села, переробляти або вивозити сміття, яке вони утворюють, а не викидати відходи на пляж чи уздовж дороги.

ecolgg

ЧОМУ » Aberporth  що не містить пластиків   » ВАЖЛИВИЙ ПРИКЛАД?

Зусилля Аберпорта  нагородили його титулом першої у світі спільноти без пластику. Гейл Тюдор, яка заснувала кампанію, знайшла успіх у невеликих деталях. Як вона сама визнає, «ця ініціатива стосується того, щоб люди розмірковували над своїми діями, щоб побачити, де вони можуть вдосконалитися».

 

Без сумніву, це село є прикладом того, як суспільство може вживати заходів щодо зменшення споживання одноразового пластику. Маючи конкретні цілі та громадську підтримку, ми все ще встигаємо зупинити погіршення стану планети та відновити забруднені моря.

Які висновки можемо зробити для себе в Україні?

Приклад невеличкого селища в Уельсі ще раз підтверджує, що з маленької ініціативи починається дуже багато. Важливо, що кожен з нас може зробити важливий внесок у збереження нашої планети, простими заходами.

Аберпорт, перше в світі село без пластику

Аберпорт, перше в світі село без пластику